BÜYÜKŞEHİR ÇOÇUKLAR İÇİN ATAĞA GEÇTİ

HatayBüyükşehirBelediyesi Kültür ve Sosyal İşlerDaire Başkanlığı tarafından Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla ilkokul birinci sınıflar ile il genelindeki anaokullarını kapsayan zeka geliştirici oyuncakların dağıtımı devam ediyor.

20 Kasım 2015 Cuma 11:18 < SİYASET
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla ilkokul birinci sınıflar ile il genelindeki anaokullarını kapsayan zeka geliştirici oyuncakların dağıtımı devam ediyor.
Bu kapsamda ilçemiz Dörtyol’da da Tansel Demirel’in nezaretinde Milli Eğitime Bağlı Bağımsız Anasınıflarında zeka geliştirici oyuncakların dağıtımı yapılmakta.

Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından 21 Kasım 2015 Cumartesi günü Halk Eğitim Merkezi Salonunda Saat 13;00’da “Becerikli Kanguru” adlı oyun sahnelenecek.
Hatay Büyükşehir Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Zeka oyunları, çocukların eğlenirken zekasını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi için hazırlanmış oyunlardır. Çocuklar bu oyunlarla var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi, yeni yetenekler de kazanırlar.” dedi.
Bu amaçla anasınıfları ve ilkokullarda il genelinde zekayı geliştirici oyuncak dağıtımı başlattıklarını belirten Başkan Savaş; “Zeka oyunları çocuklara; çabuk karar verme, sonraki aşamaları düşünme ve öngörme, olasılıkları hesap- lama, mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırır. Bu oyunlar çocukların yalnızca yeteneklerini geliştirmekle kalmaz, kötü alışkanlıklar edinmelerine de engel olur. Planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Sosyal Belediyecilik anlamında Büyükşehir olarak üzerimize düşeni yapma çabasındayız.” dedi.

Anasınıflarında yapılan zeka geliştirici oyuncak dağıtımı sürerken diğer yandan da Hatay Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahneleyeceği “Becerikli Kanguru” adlı çocuk oyunu 21 Kasım 2015 Cumartesi günü Saat: 13.00 ve Saat :15.00 olmak üzere 2 ayrı seansta çocuklarımızla buluşacaktır. Halk Eğitim Merkezi salonunda ücretsiz olarak izlenebilecek.961 defa okundu.
EtiketlerHatay Büyükşehir Belediye Başkanı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
HATAY ⇓
İmsak 03:41
Güneş 05:18
Öğle 12:37
İkindi 16:25
Akşam 19:46
Yatsı 21:16
*HATAY
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0891     EURO 6.8000     IMKB 84076     ALTIN 249,792