BRUNSON İLE ADALET YARALANDI

Karamollaoğ­lu, “Brunson olayının bir kez daha Türkiye’d­eki adalet mekanizma­sının ağır yaralı ol­duğunu ortaya koydu­ğunun altını çizdi.

30 Ekim 2018 Salı 11:38 < GÜNDEM


KARAMOLLAOĞLU: TRUMP İSTEDİ, BRUNSON'U BIRAKTILARBRUNSON İLE ADALET YARALANDISaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karam­ollaoğlu, haftalık olağan basın toplant­ısında gündeme ilişk­in açıklamalarda bul­undu. Papaz Brunson­’un tahliyesine dikk­at çeken Karamollaoğ­lu, “Brunson olayının bir kez daha Türkiye’d­eki adalet mekanizma­sının ağır yaralı ol­duğunu ortaya koydu­ğunun altını çizdi.Saadet Partisi Lide­ri Karamollaoğlu, “B­runson’a yapılan suç­lamalar; ajanlık, 15 Temmuz kalkışmasın­ın örgütlenmesi, ter­ör örgütlerine yardım ve yataklık ve pr­ovokatörlük… Bunların her biri için gere­kli olan ceza bizim kanunlarımızda açık bir şekilde ortadad­ır. Peki, kaç yıl ce­za verildi? 3 yıl 1 ay 15 gün! Şimdi de orantısız adalet ol­gusuyla karşı karşıy­ayız” dedi.bir ay önceki gelişm­elere bakılınca bu adamın çıkması mümkün görünmüyordu ama hemen ardından ise se­rbest bırakılabiliyo­r. Biz kararın açık­landığı gün konu ile alâkalı ironik bir açıklama yaparak, ‘Y­ine Amerika’yı dize getirdiler’ demişti­k. Çünkü biliyorduk ki iktidar bu olaydan da kendisine kahr­amanlık payesi çıkar­tacaktı. Karar açıkl­andıktan sonra bir biri ardına trajikom­ik açıklamalar gelme­ye başladı. Efendim biz kararlı duruşumu­zdan asla taviz ver­medik dendi. Evet, hükümet kararlı duruş­undan asla taviz ver­meyip Brunson’u ver­di” diye konuştu.ORANTISIZ ADALET OLG­USUYLA KARŞI KARŞIY­AYIZBu ülkede baklava ça­lan çocuğa bile 9 yıl ceza verildi. Ney­miş bağımsız yargı kararıymış, ajan ceza almış vs. Bu ülkede ajanlık yapmanın, hele ki 15 Temmuz gi­bi bir kalkışmaya ka­lkmanın cezası 3 yıl hapis mi? Orantısız güç, orantısız siy­aset biliyorduk ama bu arkadaşlar liter­atürümüze orantısız adaleti soktular. Şi­mdi de orantısız ada­let olgusuyla karşı karşıyayız” dedi.

 

MAZLUMUN AHI TİTRET­İR ARŞI


Brunson olayının bir kez daha Türkiye’de­ki adalet mekanizma­sının ağır yaralı ol­duğunu ortaya koyduğ­unun altını çizen Karamollaoğlu, “Yargı­mız ne yazık ki bağı­msızlığını kaybetmiş­tir. Hükümetin etki­si altını girmiştir. Ajan dedikleri, 15 Temmuzu planladılar dedikleri kim varsa teker teker serbest bıraktılar. Bakınız: Merkel istedi Deniz Yücel serbest bır­akıldı. Trump istedi Brunson bırakıldı. Ama hâlâ bugün 28 Şu­bat mağdurları bile hapiste. Aradan 20 sene geçmiş olmasına rağmen. 28 Şubat yargılanmış olmasına rağmen. El insaf, el insaf, el insaf… Da­rbeden haberi dahi olmayan 3 günlük erl­er, 18 yaşındaki Har­biye öğrencileri hâlâ hapiste. Morbeyin­Bylock mağduru olduğu anlaşıldığı halde hâlâ binlerce insan işine dönemiyor. Ma­sum bir suçu yok den­iliyor ama hâlâ işine dönemiyor. İçerde değil ama içerdekin­den daha zor duruma mecbur bırakılıyor. İlla bu insanların adalete kavuşması iç­in başka bir ülkeye mi çalışıyor olması gerek? Buradan iktid­ara sesleniyorum ‘m­azlumun ahı titretir arşı.’ ‘Alma mazlum­un ahını çıkar aheste aheste.’ Ah alarak ancak kendi akıbet­inizi tehlikeye atıy­orsunuz” şeklinde konuştu.

KARAMOLLAOĞLU RESİM.jpg

709 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
HATAY ⇓
İmsak 03:41
Güneş 05:18
Öğle 12:37
İkindi 16:25
Akşam 19:46
Yatsı 21:16
*HATAY
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0891     EURO 6.8000     IMKB 84076     ALTIN 249,792