AGD MEKKE'NİN FETHİNİ KUTLADI

Anadolu Gençlik Derneği’nin 81 ilde düzenlediği Mekke’nin Fethi etkenliği Hatay’da da 6 ilçede gerçekleştirildi.

14 Ocak 2017 Cumartesi 15:24 < GÜNDEM
Anadolu Gençlik Derneği Hatay’da Mekke’nin Fethi’ni Kutladı
 
Anadolu Gençlik Derneği’nin 81 ilde düzenlediği Mekke’nin Fethi etkenliği Hatay’da da 6 ilçede gerçekleştirildi.
Her programa yoğun ilginin olduğu etkinliklerden biri Antakya’da yapıldı.
Hatmek Konferans Salonu’nda düzenlenen programa vatandaşlar akın etti.
Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci’nin konuşmacı olarak katıldığı programa Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

 Mustafa İri’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda şehitler için dua edildi. Mehteran takımı gösterisi, miniklerin gösterisi ve Siyer-i Nebi yarışmasının sonuçları açıklanıp dereceye girenlere ödülleri verildi.
Antakya İlçe Temsilcisi Mehmet İncecik’in açılış konuşmasından sonra Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci Mekke’nin Fethi’nin önemine ilişkin konuşmasında şunları söyledi;
Mekke’nin Fethi ile Kudüs’ün fethi birbirine bağlantılıdır. İkisi de ayetler geçtiği gibi Peygamberimiz (S.A.V.)’in Mekke’de Mescid-i Haram’dan çevresi kutsal kılınmış Mescid-i Aksa’ya oradan da miraca yükseltildi. Mescid-i Aksa ilk kıblemizdir. Kudüs ümmetin ana davasıdır. Kudüs`ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşu demektir. Müslümanların özgürlüğünün yolu Kudüs`ün özgürlüğünden geçer. Şuanda Hatay’da kutladığımız Mekke’nin Fethi’ni bir gün Kudüs’te de Mescid-i Aksa avlusunda kutlayacağımıza inanıyorum. Bu fethi gerçekleştirecek olanlardan birileri de bu salondaki kardeşlerimiz olacaktır. Eğer bize nasip olmazsa çocuklarımızı Mescid-i Aksa sevgisiyle yetiştirelim ki fetih için hazır nesil olsun ve onlar gerçekleştirsin” diye konuştu.
 
1266 defa okundu.
Etiketlerhatay agd; mirasımıs derneği; muhammed demirci
YORUM EKLE
    YORUMLAR
HATAY ⇓
İmsak 03:41
Güneş 05:18
Öğle 12:37
İkindi 16:25
Akşam 19:46
Yatsı 21:16
*HATAY
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0891     EURO 6.8000     IMKB 84076     ALTIN 249,792